ورود/ثبت نام(current)

جستجو مقالات

جستجو بر اساس :
پربازدید جدید ترین قدیمی ترین داغ ترین

بخش بندی : ساختمان

عنوان : مدل سازی ساختمان bim

توضیحات :مدل سازی ساختمان (BIM) یک رویکرد مبتنی بر مدل برای مدیریت اطلاعات ساختمان است که در آن تمام اطلاعات مربوط به یک ساختمان در یک مدل سه بعدی یکپارچه ذخیره می شود.

بیشتر و دانلود

بخش بندی : معماری

عنوان : معماری دوره هخامنشیان

توضیحات :معماری ایران در دوره هخامنشیان یکی از شاخص ترین و ماندگارترین بخش های تاریخ و فرهنگ ایران است. این دوره از سال 550 پیش از میلاد تا 330 پیش از میلاد طول کشید و در آن ایران به بزرگترین امپراتوری جهان تبدیل شد.

بیشتر و دانلود

بخش بندی : معماری

عنوان : معماری روم باستان

توضیحات :معماری روم باستان یکی از مهمترین بخش‌های تاریخ و فرهنگ روم است. رومی‌ها با استفاده از مهارت‌های فنی، هنری و مدیریتی خود، ساختمان‌های بزرگ و پیچیده‌ای را احداث کردند که برخی از آن‌ها تاکنون باقی مانده‌اند.

بیشتر و دانلود

بخش بندی : ساختمان

عنوان : سختی ساختمان

توضیحات :سختی ساختمان یک مفهوم مهندسی است که نشان می‌دهد چقدر یک سازه مقاوم در برابر تغییر شکل یا شکستگی است. سختی ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله جنس، شکل، ابعاد، طرح و روش ساخت سازه. سختی ساختمان را می‌توان با استفاده از روش‌های مختلفی اندازه‌گیری کرد.

بیشتر و دانلود

بخش بندی : ساختمان

عنوان : دیافراگم ها در ساختمان

توضیحات :در ساختمان‌های بتنی و فلزی، دیافراگم‌ها به عنوان سطوح افقی یا شیب‌دار با قابلیت توزیع بارها و انتقال نیروها در سازه‌ها عمل می‌کنند...

بیشتر و دانلود

بخش بندی : ساختمان

عنوان : نورگیر

توضیحات :نورگیر یک عنصر معماری است که به منظور تهویه هوا و روشنایی طبیعی فضاهای داخلی از طریق نور خورشید استفاده می‌شود. نورگیرها می‌توانند به شکل‌ها و اندازه‌ها و جنس‌های مختلف باشند و در سقف یا دیوار یا زیرزمین نصب می‌شوند.

بیشتر و دانلود

بخش بندی : ساختمان

عنوان : آجر پلاستیکی

توضیحات :آجر پلاستیکی یا آجر کامپوزیتی یک نوع مصالح ساختمانی جدید است که از ترکیب پلاستیک بازیافت شده با مواد دیگر مانند شن، سنگ، سیمان، چوب و غیره تولید می شود.

بیشتر و دانلود

بخش بندی : ساختمان

عنوان : آموزش ضوابط و طراحی معماری

توضیحات :آموزش ضوابط معماری را ابتدا باید از کتاب های مباحث مقررات ملی به صورت کلی آموخت و در نهایت برای ریز شدن به جزئیات طراحی معماری باید جزوه تدوین ضوابط معماری را آموزش کامل دید.

بیشتر و دانلود

بخش بندی : ساختمان

عنوان : خانه هوشمند

توضیحات :خانه هوشمند مکانی است که از دستگاه‌های متصل به اینترنت مانند حسگرها، دوربین‌ها و سایر وسایل برای خودکارسازی و کنترل جنبه‌های مختلف زندگی روزمره استفاده می‌کند. در خانه هوشمند، تمام فعالیت‌ها را یک هاب مرکزی به گجت‌های هوشمند در شبکه هدایت می‌کند.

بیشتر و دانلود

بخش بندی : شهرداری

عنوان : شهرداری تهران و تاریخچه آن

توضیحات :شهرداری تهران به عنوان بزرگترین شهرداری ایران و یکی از بزرگ‌ترین شهرداری‌های جهان، نقش بسزایی در توسعه و رشد شهر تهران ایفا کرده است. تاریخچه شهرداری تهران پر از تحولات و تغییرات است که از طریق آن شاهد پیشرفت‌ها و چالش‌های بسیاری برای مدیریت شهری بوده‌ایم.

بیشتر و دانلود

بخش بندی : ویلا

عنوان : ویلا های پیش ساخته

توضیحات :خانه‌های پیش‌ساخته، یا مسکن سبک، نوعی خانه هستند که قسمت‌های آن در کارخانه تولید شده و سپس به محل نصب آورده و نصب می‌شوند.

بیشتر و دانلود

بخش بندی : ویلا

عنوان : ویلا های کانتینری

توضیحات :ویلا های کانتینری یکی از سازه‌های پیش ساخته شده ‌است که به عنوان سوئیت یا خانه ویلایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر و دانلود

بخش بندی : ساختمان

عنوان : انواع نمای ساختمان

توضیحات :نمای ساختمان پوسته و ظاهر هر ساختمان است که بیرونی ترین قسمت یک ساختمان را تشکیل میدهد

بیشتر و دانلود