اخبار

بیشتر
احتمال کاهش نرخ سود وام ۴۵۰ میلیون تومانی مسکن

احتمال کاهش نرخ سود وام ۴۵۰ میلیون تومانی مسکن

4/2/1400

به گزارش مهندسان شهر به نقل از تجارت نیوز:

به تازگی به نظر می اید نرخ سود وام 450 میلیون تومانی کمتر شود.ایا این اتفاق رخ میدهد ؟؟

کاهش نرخ سود وام مسکن در صورت کاهش نرخ سود سپرده‌ها از سوی شورای پول و اعتبار یا تخصیص یارانه از سوی دولت امکان پذیر است

محمدحسن علمداری با اشاره به این‌که نرخ سود وام جدید ساخت مسکن ۱۸ درصد است در خصوص انتقاد انبوه‌سازان به مسئله رسوب حساب برای دریافت این وام افزود:یکی از شرایط دریافت وام مسکن این است که گردش مالی انبوه‌سازان بایستی در حساب آنها نزد بانک مسکن باشد که در این حساب ۱۰ درصد موجود است. این به معنای مسدود شدن حساب سپرده انبوه‌سازان برای دریافت وام مذکور نیست.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن درباره احتمال کاهش نرخ سود وام ۴۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن گفت: در بانک‌های دولتی کل پرداخت تسهیلات از طریق سپرده‌های مردمی صورت می‌گیرد؛ نرخ تمام شده سپرده‌ها برای ما بر اساس منابعی که مردم سپرده‌گذاری می‌کنند الان بیشتر از نرخ ۱۸ درصدی است.

علمداری ادامه داد: اما با توجه به این‌که مصوبه شورای پول و اعتبار ۱۸ درصد است ما هم آنرا رعایت می‌کنیم. مگر این‌که نرخ سود سپرده‌ها و نرخ تمام شده پول کاهش یابد و ما بتوانیم نرخ سود وام ساخت مسکن را کاهش دهیم. یا این‌که از طریق اختصاص یارانه از سوی دولت به بخش مسکن نیز می‌توان نرخ سود را کاهش داد.

نظرات شما

  • ارسال